Aktuální webkamera

Aktuální webkamera

RALLY BOHEMIA slibuje řadu novinek

Mladá Fronta DNES – 27. února 2008

MLADÁ BOLESLAV, LIBEREC – Jubilejní 35. ročník populární Rally Bohemia bude plný změn. Program se zhustí do dvou dnů, pátku a soboty na prahu prázdnin. Servisní centrum nebude u liberecké Tipsport arény jako vloni. A atraktivní paralelní jízda na autodromu v Sosnové se nepojede jako prolog, ale jako rychlostní zkouška číslo tři.

“Vyslyšeli jsme hlasy, aby se rallye vrátila ke svým kořenům, tedy blíž k Mladé Boleslavi. Přitom ale zůstávají všechny krásné tratě v Libereckém kraji,” tvrdí ředitel závodu Jan Mochan.

Servis se z Liberce vrátí na letiště v Hoškovicích, kam je lepší dopravní dostupnost. “Vyhověli jsme požadavku, aby bylo jedno centrální parkoviště. A další důvod je ten, že divácká návštěva v Liberci nebyla příliš zajímavá,” uvedl Mochan.

Start a cíl závodu zůstává v Mladé Boleslavi. V pátek 4. července odstartuje Rallye Bohemia takzvanou Boleslavskou etapou, jejíž součástí bude i městská rychlostní zkouška, která měla vloni velký úspěch.

V sobotu se pojede na nejnáročnějších asfaltových erzetách v zemi v rámci Liberecké etapy. Tradiční perlou soutěže budou rychlostní zkoušky v trojúhelníku Turnov, Jablonec nad Nisou a Tanvald o celkové délce téměř 60 kilometrů.

Na startu je očekávána stovka posádek především z České republiky, Slovenska, Švédska, Norska a Německa. Neměl by chybět loňský vítěz Roman Kresta, který letos pojede celý seriál mistrovství republiky. Na tratích by se mohl objevit i účastník světového šampionátu Martin Prokop.

V doprovodném programu bude i letos Historic Show, demonstrační jízda historických soutěžních speciálů z doby nedávno minulé. Po loňském kladném přijetí se zúčastní i podstatně starší automobilové veterány, které pojedou ve zkráceném programu svou jízdu nazvanou Po stopách Rally Bohemia.

[14]


Global Assistance Racing Arena Autodrom Sosnová, Česká Lípa

Generální partner

Global assistance

Největší pořadatelé závodních motoristických akcí v ČR

Certifikát Adrop - Ověřený dodavatel

CS

Autodrom Promotion s.r.o., Sosnová 200, 470 02 Česká Lípa, tel: +420 487 824 805

design & code > esluzby.net