Aktuální webkamera

Aktuální webkamera

V Sosnové se bude bude závodit i vzpomínat

Mladá Fronta DNES – 4. července 2008

Součástí dnešní úvodní etapy 35. ročníku Rally Bohemia bude opět superrychlostní zkouška v Racing Areně v Sosnové u České Lípy. Populární paralelní jízda je letos zařazena nikoli jako prolog, ale jako třetí erzeta. Start je v 17:15, program na autodromu ovšem začíná už v 15:30, kdy na dráhu vyjedou historické automobily značky MG.

“Po nich uvidíme jízdu civilních verzí překrásných soutěžních automobilů Renault Alpine a Ford RS 200,” uvedl mluvčí soutěže Milan Hauer.

Jako předkrm před soudobými vozy uvidí návštěvníci divácké paralelní zkoušky kvarteto automobilových skvostů. K exhibiční jízdě vyrazí i legendární vůz Škoda 200 RS, v němž Oldřich Horsák absolvoval první ročník Rally Bohemia.

Velkým tahákem pro diváky bude Audi S1 skupiny B, okřídlené monstrum, jež vládlo světovým soutěžím a které udalo směr v používání pohonu všech kol a turbomotorů.

Pořadatelům se podařilo splnit přání a podmínku soukromého majitele vozu Audi a zajistilo špičkového jezdce, který Audi S1 předvede v jízdě. Tím jezdcem bude rekordman ve startech na Rally Bohemia a mnohanásobný mistr České republiky v rally Ladislav Křeček.

V Sosnové se však dnes bude i vzpomínat. Diváci a příznivci v Racing Areně Česká Lípa uctí Pavlu Třebínovou a Miroslava Levoru, tedy posádku, která tragicky zahynula na Horácké rally. V 17 hodin bude na velkoplošné obrazovce promítnut připravený vzpomínkový medailon.

Soutěžní posádky vyjádří svou účast nalepením černých pruhů pod startovní číslo. Na přání rodin zesnulých proběhne závodní program podle původního časového plánu.

Vstupné na Autodrom Sosnová je 30 korun k stání. Nejdražší vstupenka na krytou tribunu vyjde na 350 korun.

[16]


Global Assistance Racing Arena Autodrom Sosnová, Česká Lípa

Generální partner

Global assistance

Největší pořadatelé závodních motoristických akcí v ČR

Certifikát Adrop - Ověřený dodavatel

CS

Autodrom Promotion s.r.o., Sosnová 200, 470 02 Česká Lípa, tel: +420 487 824 805

design & code > esluzby.net