24. 02. 2023

Driving Camp Sosnová opět přivítá závodní veterány

Po loňském úspěšném prvním ročníku akce Sosnová Classic se letos o víkendu 13. – 14. května opět uskuteční festival rychlosti na Driving Campu v Sosnové, Sosnová Classic 2023.
Driving Camp Sosnová opět přivítá závodní veterány

Driving Camp Sosnová opět přivítá závodní veterány

„V loňském roce se na okruhu představilo přes 200 historických závodních vozů, které se návštěvníkům předvedly nejen ve statických expozicích, ale hlavně v plné rychlosti na závodní trati. Unikátní bylo představení speciálů společnosti Metalex, Tatra nebo Škoda Motorsport. V letošním roce jsme se rozhodli pozvat i závodní motocykly,“ představuje novinku Pavel Dušánek, ředitel Driving Campu v Sosnové.

Letošní ročník je zároveň koncipován jako sraz vozidel a motocyklů Laurin & Klement. Partnerem letošního ročníku se totiž stala také Škoda Auto, a.s., diváci se tedy mohou těšit i na klenoty z firemního Škoda Muzea. Zároveň s nimi se v Sosnové představí téměř 30 závodních vozů Škoda od roku 1949 až do roku 2023. Kromě historických unikátů tedy diváci na trati uvidí i nejnovější soutěžní speciál ŠKODA FABIA RS Rally2.

Organizátoři prozatím evidují téměř 100 přihlášených veteránů, z toho je cca 40 motocyklů. Raritou je například motocykl Laurin & Klement CCR z roku 1906. Mezi automobily bude k nejstarším exponátům patřit Laurin & Klement BSC z roku 1908.

Podrobnější informace o letošním ročníku Sosnová Classic najdete na www.autodrom.cz.

Milan Káňa

tiskový mluvčí

Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group

mkana@koop.cz, +420 605 203 282

Multifunkční motoristický areál v Sosnové vznikl v roce 1977. Díky své koncepci umožňuje široké spektrum závodů, akcí a soutěží všech sportovních vozů, přes formule, motokáry, historické speciály až po motocykly. Předností areálu je jeho kompaktnost a přehlednost.


Zpět