i5ex9t59jeukqkdupwqzivygs8t61r


Oficiální vývěska Setkání mistrů 2021


Média informace

Pohodový závěr sezony na Setkání mistrů

Global Assistance Setkání mistrů bylo letos posledním společným setkáním mistrů volantu rally, rallycrossu a autokrosu.   

Na autodromu v Sosnové u České Lípy se o tomto víkendu uskutečnilo jubilejní XX. Global Assistance Setkání mistrů, které je poslední sportovní akcí roku na tomto místě a posledním setkáním hvězd motorsportu z třech atraktivních motoristických disciplín. Letošní setkání mělo poklidný průběh a komorní atmosféru, a všem účastníkům i divákům patří poděkování za dodržování všech hygienických opatření, díky nimž se mohla tato událost uskutečnit i ve velmi složité době, kterou všichni pociťujeme. Během pátečního programu na autodromu od rána až do tmy burácely motory závodních automobilů a buggy, kdy závodní jezdci trénovali trať na sobotní závod a vozili partnery týmů a fanoušky na místech spolujezdců.

Během sobotního hlavního programu na autodromu v Sosnové se mohli fanoušci, kteří dorazili i přes nepříliš přívětivé počasí, pokochat pohledem na rozdílnou techniku, která se v rukou špičkových závodníků vypínala k těm nejlepším výkonům. Na trati autodromu se odehrávaly desetinové souboje, ale i exhibiční jízdy, kdy vítězem se stal ten závodník, kterého největším potleskem odměnily tribuny diváků. V této show disciplíně o největšího „sosnovského borce“ zvítězil slovenský závodník Pavol Spišák s atraktivní Ladou VFTS, s níž předváděl úchvatnou jízdu pro potěchu všech diváků.

Závodní rozjížďky byly rozděleny podle typů závodních strojů a pojďme si představit ty nejlepší finalisty z každé disciplíny. V samostatné kategorii závodních automobilů Audi Quattro byl nejrychlejším závodníkem Luboš Čížek před Petrem Kuželem a Petrem Žáčkem. Mezi historickými soutěžními vozy zvítězil Jiří Navrátil, který ve finále porazil Martina Rohlenu, a třetí příčka připadla Petru Správkovi. Souboj vozů s přední poháněnou nápravou ovládl David Štefan před Dominikem Nwelati a Milanem Poživilem. Ve finále soutěžních vozů RGT se z vítězství radoval Petr Nešetřil před Jakubem Jirovcem. Rallycrossové dvoukolky ovládl Jan Černý před Václavem Veverkou jun. Mezi rallycrossovými čtyřkolkami byl nejrychlejší Aleš Fučík, který za sebou nechal Jana Bartoše a Matěje Šenka. Autokrosové buggy předváděly po celý víkend jízdu plnou smyků a plamenů z výfuků a nejrychleji se s okruhem v Sosnové popasoval Petr Nikodém před Vladislavem Štětinou a před třetí Eliškou Pilnou. Ve třídě rally speciálů R5 byl nejrychlejším jezdcem ve finále Tomáš Enge, pro něhož to bylo první seznámení s technikou Škoda Fabia Rally 2 Evo. Druhá příčka patřila Aleši Jiráskovi, který také jako okruhový jezdec startoval s identickým vozem poprvé v životě. Třetí dokončil mezi soutěžáky Martin Semerád. Ve finále soutěžních čtyřkolek Rally třídy 1 se z vítězství radoval Václav Pech jun. se špičkovým Fordem Focus WRC, který se stal i celkovým vítězem XX. Global Assistance Setkání mistrů mezi soutěžními jezdci rally. Ve třídě 1 připadlo druhé místo Josefu Semerádovi.

Jubilejní Global Assistance Setkání mistrů se vydařilo a i přes aktuálně nepříznivou situaci okolo nás dalo chvíli zapomenout všem přítomným na nepříjemnosti každodenního života a ukázalo atraktivitu a krásu motoristického sportu.

Seznam přihlášených jezdců

Informace pro návštěvníky

19.11.21 Vstup do areálu ZDARMA

Všichni návštěvníci Global Assistance Setkání Mistrů 2021 jsou povinni prokázat svou bezinfekčnost před vstupem do areálu (DĚTI TAKÉ):

– očkování (certifikát nebo aplikace Tečka) nebo lékařská zpráva o prodělané nemoci Covid 19 nebo PCR test (ne starší 72 hodin) nebo antigenní test ( ne starší 24 hodin).

20.11.21 Vstup do areálu ZDARMA, pro vstup na tribuny B,C zahájen předprodej na webových stránkách www.autodrom.cz.

Všichni návštěvníci Global Assistance Setkání Mistrů 2021 jsou povinni prokázat svou bezinfekčnost před vstupem do areálu (DĚTI TAKÉ):

– očkování (certifikát nebo aplikace Tečka) nebo lékařská zpráva o prodělané nemoci Covid 19 nebo PCR test (ne starší 72 hodin) nebo antigenní test ( ne starší 24 hodin).

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Pátek 19.11.2021:

9:00 – 16:00    Seznamovací jízdy

Sobota 20.11.2021:

9:00 – 10:00    Trénink

10:20                Kvalifikační jízdy

14:30                Finálové jízdy

Přípravy na Setkání mistrů pokračují dál podle plánu

I přes složitou situaci při organizování hromadných sportovních akcí se přípravy na Global Assistance Setkání mistrů letos nezastavily a vše pokračuje plným tempem.  

Už méně než dva týdny zbývají do jubilejního dvacátého Global Assistance Setkání mistrů, které se na Autodromu v Sosnové u České Lípy odehraje 19. a 20. listopadu a změří při něm síly špičkoví motorističtí závodníci z rally, autokrosu a rallycrossu. I když v současnosti opět hrozí zpřísňování opatření při organizaci hromadných sportovních a společenských akcí kvůli zvyšujícím se číslům nakažených koronavirem, tak Global Assistance Setkání mistrů proběhne ještě za stávajících volnějších podmínek. Ke zpřísnění dojde až v dalším týdnu po Setkání mistrů. Znamená to, že k návštěvě této sportovní akce bude plně dostačovat stejné potvrzení, jako v dnešní době stačí například k návštěvě běžné restaurace. Všichni návštěvníci se musí prokázat buď dokončeným očkováním pomocí certifikátu anebo aplikace Tečka, dokladem o nedávném prodělání nemoci dle aktuálně platných podmínek anebo výsledkem antigenního či PCR testu. Pokud by někdo neměl tato oprávnění k dispozici či se nestihl otestovat předem, tak jednoduchý antigenní test bude možné provést i na vstupu do areálu Autodromu v Sosnové a bude zpoplatněn částkou 200,- Kč. Díky těmto opatřením bude možné nevšední motoristickou akci uspořádat i s diváky v zázemí autodromu či na tribunách a ochozech. V loňském roce bylo Global Assistance Setkání mistrů jednou z mála motoristických akcí, která se na závěr roku uskutečnila i za nepříznivé epidemické situace, i když bohužel bez přítomnosti diváků, zato s přímým přenosem z celého závodního dne.

V letošním roce se velmi dobře vyvíjí seznam přihlášených závodníků, kteří projevili zájem se Global Assistance Setkání mistrů při jeho dvacátých narozeninách zúčastnit. Na start se postaví mistři volantu z disciplín rally, autokrosu a rallycrossu a diváci si budou moci užít atraktivní smyky na uklouzaném povrchu autodromu, i přesnou a precizní jízdu na čas podle toho, jak který ze závodníků rozloučení s motoristickou sezonou pojme. Jmenný seznam přihlášených posádek bude zveřejněn v následujícím týdnu a už teď můžeme prozradit, že se diváci mohou těšit  jak na špičkové závodníky, tak velké baviče z oblasti automobilového sportu.

 

Setkání mistrů plné dvacítek

 Global Assistance Setkání mistrů letos oslaví kulaté narozeniny. Už po dvacáté se na Autodromu v Sosnové na konci sezóny potkají závodníci z rally, rallycrossu a autokrosu. 

Autodrom v Sosnové u České Lípy už dvě dekády přináší na závěr motoristické sezony a vlastně i na závěr roku příležitost fanouškům motoristického sportu k rozloučení se závodníky na víkendové akci, která nese název Global Assistance Setkání mistrů. Objevují se na ní mistři volantu ze čtyřkolových automobilových disciplín rally, rallycross a autokros, kteří v uplynulé sezoně bojovali o vteřiny a o mistrovské tituly na závodních tratích a rychlostních zkouškách.

Každoročně se při Setkání mistrů na trati Autodromu v Sosnové odehrávají souboje před zraky diváků, které každý ze závodníků pojímá jiným způsobem. Někdo upřednostní vteřinové souboje před tribunami diváků, někdo radši předvede automobilovou show s mnoha smyky tak, aby se fanoušek bavil a byl spokojený.

V letošním roce, při příležitosti dvacátého výročí Global Assistance Setkání mistrů, se setkáme hned s několika dalšími dvacítkami ve schématu Setkání mistrů. Tou první dvacítkou bude datum 20. listopadu tedy sobota, kdy se odehraje hlavní program XX. Global Assistance Setkání mistrů. V pátek 19. listopadu mohou diváci navštívit tréninkové jízdy, které na trati autodromu budou probíhat celý den.

Na sobotní hlavní program mohou návštěvníci akce využít předprodeje vstupenek, který byl již zahájen. Zpoplatněné vstupenky jsou pouze na tribuny. Vstup na stání a do depa závodních vozů bude zdarma.

Tou další dvacítkou, kterou zaznamenáte při XX. Global Assistance Setkání mistrů, bude 120 let výročí sportovních aktivit značky ŠKODA, tedy 120 let ŠKODA Motorsport. Kromě závodních automobilů značky Škoda v mnoha variantách diváci uvidí i přední posádky dealerského programu značky ŠKODA.

V rámci vloženého závodu dealerských týmů se na Autodromu Sosnová objeví i známé tváře ze světa showbizu a sportu.

Poznačte si do kalendářů datum pátek 19. a sobota 20. listopadu 2021kdy v sobotu se na trati Autodromu v Sosnové odehraje hlavní program XX. Global Assistance Setkání mistrů s dopoledními rozjížďkami a odpoledne s měřenými jízdami.