10. 05. 2023

Již příští víkend: Sosnová Classic 2023

Sosnová Classic pod záštitou Národního technického muzea
Již příští víkend: Sosnová Classic 2023

Již příští víkend: Sosnová Classic 2023

O víkendu 13.–14. května se na autodromu v Sosnové u České Lípy uskuteční další ročník akce Sosnová Classic. Na okruhu se po oba dny představí přes 120 sportovních a cestovních historických vozů, 20 formulí a přes 40 motocyklů. V kategorii předválečných vozů diváci uvidí kromě dalších hned devět vozů Bugatti. Program budou doprovázet exhibiční jízdy speciálů Škoda, Laurin & Klement a MTX. Nebudou chybět ani zajímavé jezdecké osobnosti, v sobotu se za volantem speciálu Škoda představí Emil Lindholm, úřadující mistr světa v kategorii WRC2 a v neděli Jan Kopecký, který stejný titul vybojoval v roce 2018.

Součástí letošního ročníku je i sraz vozidel a motocyklů Laurin & Klement, který připomene 120. výročí prvního motocyklového závodu v severních Čechách na trati Česká Lípa‑Doksy. Obdivovat budete moci stroje Laurin & Klement nejen soukromých sběratelů, ale také exponáty Škoda Muzea a Národního technického muzea v Praze, které zároveň převzalo záštitu nad touto akcí.

Škoda pak představí kompletní přehlídku závodních a soutěžních vozů mladoboleslavské automobilky od Škody Sport (1949) až po aktuální vůz Škoda Fabia RS Rally2 továrního týmu Škoda Motorsport. Obdivovat budete moci i všechny tři vyrobené prototypy MTX 160 RS, lahůdkou pak bude ŠKODA OCTAVIA WRC, se kterou v roce 2002 startoval Roman Kresta na Rallye Monte Carlo a která se teprve nedávno vrátila zpět do ČR. Historické sportovní vozy přijedou nejen z České republiky, ale zúčastní se i závodníci ze Slovenska, Francie, Německa, Maďarska a Rakouska.

Milan Káňa

tiskový mluvčí

Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group

mkana@koop.cz, +420 605 203 282


TZ Sosnová Classic Škoda 1100 OHC TZ Sosnová Classic L&K BSC

Zpět