MOGUL Test Rally ovládl junior Petr Semerád Špičkové obsazení měl sobotní MOGUL Test Rally v Sosnové, jedna z prvních letošních motoristických akcí. Sezona automobilových soutěží v rally obvykle začíná už v březnu některou ze známých soutěží, ale letošní sezona byla, a stále je, silně poznamenána opatřeními, které byly zavedeny v souvislosti s výskytem nového koronaviru. První příležitostí, kde se mohla česká rally špička opět vrátit za volanty svých soutěžních vozů, byl sobotní MOGUL Test Rally v Sosnové u České Lípy. Kvalitně obsazený závod byl vzhledem k probíhajícím opatřením celý situovaný do prostor zdejšího autodromu a proběhl jen za omezené účasti diváků, kteří byli dopředu registrováni. Pořadatelé připravili celkem tři rychlostní zkoušky okruhového charakteru, které obsahovaly jak rychlé, tak pomalé a technické pasáže. Trať soutěže byla hodně poznamenána deštěm, který zkrápěl trať autodromu během pátečního shakedownu, ale i v průběhu sobotního závodu. Volba pneumatik tedy měla velmi zásadní význam. S nestálým povrchem a s úskalími okruhové trati si během MOGUL Test Rally poradila nejlépe posádka Petr Semerád – Filip Šindelář, startující se Škodou Fabia R5 evo. Talentovaný juniorský závodník Semerád za sebou dokázal nechat mnohem zkušenější soupeře, které tvořila téměř kompletní domácí rally špička. Petru Semerádovi k úspěchu kromě mladické dravosti jistě pomohla i dokonalá znalost místní tratě, když právě na Autodromu v Sosnové získával své první závodnické zkušenosti. Na druhém místě do cíle MOGUL Test Rally Sosnová po třiceti ostrých kilometrech dorazila posádka startující s vozem Volkswagen Polo GTi R5 tvořená dvojicí Vojtěch Štajf – František Rajnoha. Zkušený Štajf dokázal se staronovým spolujezdcem, že je dobře připravený na start nové sezony v rally, když za rychlým Semerádem zaostal jen o 2,8 vteřiny. Třetí příčku v Sosnové vybojovala nově vytvořená posádka Martin Vlček – Karolína Jugasová, kteří se svým Hyundai i20 R5 dojeli do cíle se ztrátou 11,1 vteřiny na nejrychlejší posádku. MOGUL Test Rally Sosnová byla okořeněna také exhibiční účastí Martina Prokopa, který zde v pátek předvedl svůj dakarský speciál Ford F-150 Raptor a v sobotu v exhibiční jízdně také Ford Fiesta RS WRC. Úřadující rally šampion Jan Kopecký, který v Sosnové absolvoval první soutěž s novým spolujezdcem Janem Hlouškem, bohužel ve druhé rychlostní zkoušce poškodil pneumatiku a díky penalizaci po defektu do cíle dojel až jako šestnáctý. Sobotní MOGUL Test Rally Sosnová dala první příležitost domácím soutěžním jezdcům k porovnání výkonnosti a byla dobrým testem před úvodní soutěží Autoklub mistrovství České republiky v rally, kterou bude červencová Rally Bohemia. Ta ve svém úvodu také zavítá na autodrom v Sosnové u České Lípy.

ČASOVÝ HARMONOGRAM 

Sobota 20.6.2020
RZ            Čas 1. jezdce
RZ 1             9:00
RZ 2           12:15
RZ 3           15:30
 

 Na MOGUL Test Rally se plní seznam přihlášených

Špičkové domácí posádky se chystají na MOGUL Test Rally do Sosnové. Stále je ale možnost se přihlásit.

Ve dnech 19. a 20. června se na Autodromu v Sosnové u České Lípy odehraje jedna z prvních motoristických akcí v době „po koronavirové“. Automobiloví závodníci rally zde budou moci vyzkoušet své závodní automobily a porovnat si dosahované časy s konkurencí. To vše za přítomnosti televizních kamer.

Pořadatelům z Autodromu v Sosnové u České Lípy se v současné době scházejí přihlášky a postupně se plní startovní listina akce s názvem MOGUL Test Rally, kterou podpořila společnost Paramo prostřednictvím značky MOGUL. Ta zmíněnou akci podpoří finančně tak, že účastníci budou platit pouze symbolické startovné ve výši 1 000,- Kč. Společnost Paramo tak chce podpořit české automobilové závodníky a pomoci jim k hladkému a rychlému vklouznutí do normálního závodního života. Startovní listina, která bude zveřejněna v následujícím týdnu, v tuto chvíli obsahuje velmi slušné množství špičkových posádek, převážně s vozy 4WD. Nechybí vozy kategorie R5, WRC S 2000, Porsche GT, produkční vozy a českou závodní premiéru by zde měl mít i automobil nové kategorie „Proto“.

Mezi potvrzenými účastníky MOGUL Test Rally najdeme aktuálně jména jako například Kopecký, Pech, Černý, Štajf, Vlček, Semerád a mnoho dalších. Úplný seznam přihlášených bude zveřejněn následně a pořadatelé akce MOGUL Test Rally dávají aktuálně příležitost k přihlášení i jezdcům s historickými soutěžními automobily a pokud by se našlo dostatek zájemců s vozy kategorie 2WD, aby mohly vytvořit samostatnou kategorii, tak je možné přihlásit se na nadcházející akci i s dvoukolkou. Vše ale po poradě s pořadateli z Autodromu Sosnová u České Lípy, kteří prodloužili lhůtu pro příjem přihlášek.

Program MOGUL Test Rally obsahuje páteční testovací rychlostní zkoušku, takzvaný shakedown, kde budou moci závodníci vyladit své automobily pro aktuální podmínky na autodromu. K samotnému závodění o vteřiny dojde v sobotu 20. června. V areálu Autodromu Sosnová budou vytvořeny celkem tři různé rychlostní zkoušky, které budou mít okruhový charakter a celkovou délku přibližně 30 kilometrů. V následujících dnech bude upřesněna informace, za jakých okolností a v jakých počtech se budou moci sportovní akce MOGUL Test Rally v Sosnové u České Lípy zúčastnit diváci. Sledujte proto internetové stránky www.autodrom.cz, kde jsou také umístěné Zvláštní ustanovení, podle kterých se akce 20. června na Autodromu v Sosnové u České Lípy uskuteční.Č